חיפוי קרקע הנו כל חומר אשר מפוזר על פני הקרקע. זהו, כל כך פשוט. פשוט ומועיל. מדוע? הרבה סיבות יש לחפות קרקע, כאשר ישנם סוגי חיפויים שונים ומגוונים. חיפוי קרקע יכול להיות מחומרים אורגניים כגון שבבי עץ, קומפוסט, עלים ועוד. חיפוי קרקע יכול להיות שם עשוי חומר אנאורגני, או במילים אחרות, מחומרים שאינם מתבלים. החומרים האנאורגניים יכולים להיות מינרלים שונים כמו חלוקי נחל, חצץ, טוף וכדומה, ויכולים להיות חומרים סינתטיים.

חיפוי קרקע ככלי לעיצוב הנוף

ראשית יש להתייחס למובן מאליו- תרומתו של חיפוי קרקע לנוי ולסדר בגינה או בכל מרחב בו נשתמש בחיפוי. גננים ומעצבי נוף משתמשים רבות בחיפויים בשל תרומתם הוויזואלית. השטח אותו אנו מכסים בחיפוי קרקע מקבל מראה נקי ומסודר, תחום ונעים לעין. באמצעות החיפוי ניתן לחלק את הגינה לשטחים, לעצב שבילים, חניות והגדרת אזורי ישיבה או בילוי. החיפויים הם רבים וניתן להתאים את החיפוי לעיצוב הכללי של הגינה. ניתן גם לשלב חומרים שונים לקבלת תוצאה מיוחדת משלנו.

היתרונות שמעבר

אין ספק שאנו חיים במדינה חמה וקיצית, הסובלת מחוסר במים ומיעוט משקעים. חסכון במים הוא דבר הכרחי ורצוי, הן לארצנו והן לכיסנו. חיפוי קרקע מבטיח עבורנו חסכון משמעותי במים על ידי כך שהוא מגדיל את מסלול תנועתם של אדי המים בדרכם אל פני השטח.
באופן זה שטח שעובר חיפוי משפר משמעותית את רטיבותו הקבועה מאחר ומתאדים פחות מים. הדבר נכון גם בכיוון ההפוך: חיפוי קרקע מגביר את חדירת המים אל תוך הקרקע. בנוסף, טמפרטורת הקרקע נשמרת ומווסתת בעזרת חיפוי קרקע. נוצר בידוד תרמי השומר מצד אחד על טמפרטורה נמוכה יחסית בתקופות של חום ומצד שני מונע את בריחתו של החום בלילה הקר.

באופן זה עולה כושר הגידול והחיוניות של הקרקע ושל הצמחים הגדלים בה. חיפוי קרקע גם מונע צמיחה של צמחייה לא רצויה ועשבים, מאחר והם אינם נובטים תחת חיפוי. החיפוי יוצר הגנה על השורשים של הצמחים הרצויים ונותן להם עליונות על פני צמחים לא רצויים. חיפוי קרקע גם מונע היווצרות של שכבה עליונה ואטומה על פני הקרקע והיא הופכת מהודקת פחות. כמו כן מקטין את הצורך שלנו בהדברה ומפחית עבודות אחזקה של השטח.

החיפויים של סלעים.קום

בסלעים.קום ניתן למצוא מגוון רחב של חיפויי קרקע מחומרים מינרליים שונים, כמו למשל חיפויים שמקורם בישראל: טוף, בזלת גרוסה, גרניט גרוסה, שברי רעפים וחלוקית שומשומית. כמו כן ניתן למצוא סוגים שונים של חלוקי נחל לחיפוי: חלוקי נחל לבנים, חלוקי נחל מצריים, חלוקי נחל שחורים, חלוקי נחל טיבטיים ועוד. יש עוד כל מני חיפויים אפשריים, אך אנו ממליצים לבוא ולהתרשם מהמגוון ולבחור מהו החיפוי שאתם מעוניינים לראות בגינה שלכם.

לא יודעים באיזה חיפוי קרקע לבחור? מבולבלים? הצוות שלנו ישמח לעמוד לשירותכם ולייעץ לכם על מנת שתצאו מרוצים מעיצוב הגינה שלכם.