פסלים יכולים להוסיף לכל גינה צבעוניות מרעננת, או הפתעה שמסתתרת בין העלים. הם יכולים ליצור גינה עם קונספט עיצובי ברור, או לתת לה נגיעה קסומה.

להפוך את הגינה למקום עם אופי משחקי ויצירתי ,או להוסיף לה אלמנט של טבע פראי – הכל בהתאם לסגנון שאתם מחפשים. אז איך בוחרים פסלים לגינה ואילו סוגי פסלים לגינה כדאי להכיר?

איך להתאים פסלים לגינה?

איך לבחור פסלים לגינה – כל הפרמטרים החשובים

כמו כל אלמנט אחר שאתם משתמשים בו לעיצוב הגינה והבית, גם כשאתם בוחרים פסלים לגינה חשוב לקחת בחשבון את השיקולים המשפיעים על התוצאה הסופית:

עיצוב – סגנון העיצוב של הפסל הוא הקריטריון העיקרי אליו חשוב להתייחס. קיימים סוגים רבים ושונים של פסלים לגינה, ביניהם פסלי חיות בגודל טבעי או מיניאטורי, פסלים של יצורי פנטזיה ואגדות, פסלי אבן בסגנון אבסטרקטי, או פסלים צבעוניים לעומת פסלים בצבע אבן טבעי ועוד. 

לכן הקריטריון הראשון שכדאי לבדוק הוא – האם סגנון העיצוב של הפסל מתאים לגינה שלכם? האם נעים לכם להתבונן בו? האם לדעתכם הוא יתאים לגינה שלכם גם בעוד כמה שנים?

עמידות – חומרי הגלם מהם עשויים פסלים לגינה הם קריטריון שחייבים לבדוק, כי הפסלים עומדים בחוץ, חשופים לפגעי מזג האוויר, למזיקים ולמים. 

לכן מומלץ לבחור פסל לגינה שעשוי מאבן טבעית עמידה בפני פגעים שונים, או פסלים מחומרי גלם עמידים מתאימים לאקלים הישראלי, כמו פסלי יציקה קרמית, צבועה בתנור ולכן עמידה בפני פגעי מזג האוויר.

צבעים – צבעים שבהם משתמשים לצביעת פסלים עלולים להיות רעילים לבעלי חיים, לצמחיה ולילדים. לכן חשוב לבדוק שהפסלים עשויים מחומרים בטוחים וידידותיים בלבד.

נוסף על כך, צבעי הפסלים שאתם מציבים בגינה צריכים להיות נעימים לכם לעין. 

זהו כמובן פרמטר סובייקטיבי ולכן הצבעים צריכים למצוא חן בעיניכם באופן אישי, אך כדאי גם לוודא כי צבעי הפסלים מתאימים לצבעים הדומיננטיים אצלכם בגינה.

גודל – גודל היצירה ללא ספק קובע אם היא מתאימה לגודל הגינה שלכם ולמקום הפנוי שאתם מייעדים להציב בו את היצירה.

התאמה לאופי הגינה – גינות קיימות בבתים עם מאפיינים שונים. יש בתים עם ילדים קטנים, לעומת בתים שבהם מתגוררים אנשים בוגרים בלבד. יש גינות גם במרחב הציבורי, בגני ילדים ועוד. לכן חשוב לוודא כי הפסל מתאים למאפייני הגינה ובעלי הבית שבו נמצאת הגינה – גם בהיבט העיצובי וגם בהיבט הפרקטי.

ניקיון ותחזוקה – אחת הסיבות שחשוב לבחור פסל עמיד לגינה היא הקלות שבה ניתן לנקות את הפסל ולשמור עליו במצב תחזוקה ראוי לשנים ארוכות. לכן כדאי לבחור פסל שקל לנקות אותו ואולי אף ניתן לשטוף אותו בצינור (במיוחד אם הוא גדול).

כפר הסלעים מציע את כל מה שצריך כדי לעצב את הגינה המושלמת – מסלעים ואבנים לכל מטרה ועד אדני רכבת, מזרקות וגם פסלים לגינה. בואו לבקר במתחם המכירות שלנו בצומת בילו, או חייגו אלינו: 08-8592299