חלוקי נחל הם בין סוגי האבנים האהובים ביותר לעיצוב גינות בסגנונות שונים.

הם קלים ונוחים לשימוש, הם נעימים לעין וגם למגע כף הרגל, הם משדרים מראה טבעי, שהוא גם מטופח ומעוצב והם מתאימים כמעט לכל אלמנט שקיים בגינה.

אז אילו סוגים של חלוקי נחל קיימים ואיך ניתן לשלב אותם בעיצוב הגינה?

איך נכון לשלב חלוקי נחל כחלק מעיצוב גינה

עיצוב גינה עם חלוקי נחל – כך תעשו את זה

צורתם העגולה והחלקה של חלוקי נחל הופכת אותם פחות מתאימים לבניית אלמנטים קבועים המצריכים יציבות, כמו מדרגות וקירות. 

מצד שני, היא הופכת אותם מושלמים ליצירת רצפות נעימות למגע כף הרגל לצד אלמנטים מגוונים נוספים של עיצוב הגינה, המקבלים אופי עגול ונעים לעין בזכות הצורות והצבעים המיוחדים של חלוקי נחל. הנה כמה דוגמאות בולטות:

חיפוי קרקע עם חלוקי נחלאחד השימושים הנפוצים ביותר של חלוקי נחל בגינה הוא ביצירת חיפוי קרקע. קיימים חלוקי נחל בכל הגדלים וכאשר מחפשים חלוקי נחל לצורך חיפוי קרקע, מקובל להשתמש בגודל הקטן ביותר של חלוקי נחל, טבעיים או מלאכותיים, כדי לכסות ביעילות את הקרקע וליצור חיפוי עמיד ויפה. ניתן למצוא חלוקי נחל לחיפוי קרקע בצבעים שונים וכך ניתן להתאים אותם בקלות לעיצוב הרצוי. 

ריצוף עם חלוקי נחל יציקת בטון לרצפת הגינה או החצר היא דרך יעילה ליצור רצפה פונקציונלית ועמידה בתנאי החוץ. אך תוספת של חלוקי נחל צבעוניים בגדלים שונים, מאפשרת ליצור רצפה מעוצבת ומקורית במיוחד. ניתן להשתמש בחלוקי הנחל ליצירת פסיפס אומנותי על רצפת הבטון, או לשיבוץ אקראי וצבעוני. ניתן לשלב חלוקי נחל קטנים מאוד, או גדולים יחסית, בהתאם לסוג העיצוב שרוצים ליצור.

עיצוב בריכות ומפלים עם חלוקי נחלכאמור, קיימים חלוקי נחל בצבעים ובגדלים שונים. חלוקי נחל הם הסוג הטבעי והמתאים ביותר של אבנים לשילוב עם אלמנטים של מים, בגלל הקשר הישיר והטבעי שלהם למקורות מים. לכן מקובל לשלב חלוקי נחל צבעוניים קטנים בקרקעית בריכות נוי, לצד חלוקי נחל גדולים ליצירת מסגרת לבריכה, לשילוב בבניית מפלים ועוד.

תיחום עם חלוקי נחל חלוקי נחל לבנים, או בצבעים שונים, בגודל בינוני עד גדול, משמשים בצורה נפלאה ליצירת תיחום שבילים וערוגות. ניתן ליצור בעזרת חלוקי נחל תיחום בסגנון גינה יפנית, או פשוט לתחום את השבילים. ניתן לתחום ערוגות או מסביב לעצים בקלות רבה ולקבל תוצאה מרהיבה.

מסלעות עם חלוקי נחל שימוש בחלוקי נחל גדולים וסלעי בולבוס עגולים, מאפשר ליצור מסלעות מיוחדות עגלגלות למראה בגוונים בהירים. בין הסלעים ניתן למלא אדמת שתילה ולשתול צמחים מסוגים שונים, עם או ללא מערכת השקיה, כדי ליצור אלמנט מרהיב לעיצוב הגינה.

כפר הסלעים מציג שפע אינסופי של חלוקי נחל בגדלים וצבעים שונים, לצד אבנים וסלעים מכל הסוגים לעיצוב הגינה. בואו להתרשם במתחם המכירות שלנו בצומת בילו ולקבל ייעוץ מקצועי לעיצוב הגינה עם חלוקי נחל, או חייגו אלינו: 08-8592299