אבני מדרך

אבנים וסלעים משמשים כחומר גלם לבניה, כמעט משחר ההיסטוריה. מאז ומעולם, אבנים הם חלק מהנוף הטבעי, כמעט בכל מקום (למעט מדבריות). אבל מלבד היותם “אביזרים” נאים של נוף ארצנו, מסתבר כי אפשר להשתמש בהם גם לצרכים אסתטיים, דקורטיביים ואדריכליים. הפעם נסביר כמה דברים על אבני מדרך, למה הם משמשים ומהיכן הם מגיעים.

אבן טבעית ואבן מעוצבת

אפשר להבין משמן, כי אבני מדרך נועדו לשמש תחליף למרצפות או לדרך סלולה. הן אכן משמשות לדריכה, אך מתאימות גם לצרכים אסתטיים. ניתן להשתמש לצורך כך באבנים מקומיות או בהזמנה של אבנים מחו”ל. יותר מכך, האבנים הנאות הללו זמינות גם בצורה טבעית (אפשר לומר “אבן פראית”) או מעובדת, למשל בהחלקה או בטכניקות חיתוך. טבעית או מעוצבת ומלוטשת, תמיד כדאי להזמין את אבני המדרך דרך חברה מקצועית, שמביאה את האבנים הטובות ביותר, והסלעים המיוחדים, במבחר גדול ואיכות מובטחת.

היכן משתמשים באבני מדרך

את אבני מדרך ניתן למקם בשלל אתרים, בשטח פרטי או ציבורי. לדוגמא, אפשר להעמיד את האבנים הללו בגובה פני הקרקע, בחצר, פארק או גינה. ניתן להציב אותן על משטח של דשא או מעל שברי חצץ או על אדמה חשופה. הן יכולות להוות קישוט אסתטי מרשים גם בגני אירועים, ליד בתים ולמעשה בכל מקום שרוצים להעניק לו אווירה מרהיבה, טבעית ויפה יותר.

מהן אבני מדרך מיוחדות

אבני המדרך יכולות להגיע בשלל עיצובים, צורות וגוונים, עם נימים צבעוניים, סגנון גרגירי או חלק כמו שיש. אך אפילו רצפים מקצועיים ואדריכלים לעיתים מופתעים מהאבנים המיוחדות שמשווקות על ידי כפר הסלעים. לדוגמא, אבנים בעיצוב מקסים של ירח עגול (מלא או מלא למחצה). סוג אחר לגמרי, מיוצר מצפחה ויש להשיג גם חיפויים מדהימים בסגנון בורדו או ממאובנים של עצים. כמובן שלא תמיד נרצה דווקא את האבנים הכי יוקרתיות למראה (למשל בגוון זהוב או בסגנון שיש). פתרונות מחלוקי נחל יפים עשויים להחמיא לכל גינה. פתרונות מבזלת שחורה מרהיבה, סלעים בסגנון טבעי או מלוטש, לרשותכם שלל אפשרויות, לכל טעם.