עץ מאובן היה פעם עץ שצמח בטבע והתפתח כמו כל עץ שאתם מכירים. אבל בשלב מסוים אי שם בתקופת הפרה היסטוריה, העץ מת מסיבות שונות. 

תנאי הסביבה איפשרו לו לשמור על צורתו המקורית, תוך החלפה של החומר האורגני במינרלים שונים וכך הוא הפך למעשה לסלע בצורת עץ.

קשה להאמין כמה סוגי עצים מאובנים קיימים בעולם והם אפילו יחסית נפוצים.

בואו לבקר בכפר הסלעים ולראות בעצמכם!

עץ מאובן

תרשו לנו להפתיע אתכם עם 5 דברים שלא ידעתם על עץ מאובן

  1. תפוצה עולמית עצים מאובנים קיימים באזורים שונים בעולם, כמו מדגסקר, אריזונה ארה”ב, יבשת אמריקה וגם ביוון וישראל. רוב העצים המאובנים הנמכרים כיום ברחבי העולם מגיעים מאריזונה, שם קיימת כמות גדולה של עצים מאובנים שנכחדו כפי הנראה באותו האירוע.
  2. שימושים של עץ מאובן מקובל להניח גזעי עץ מאובנים בתור קישוט לגינה ואפילו בתור אנדרטה, או מצבה. אפשר גם לפרוס עץ מאובן לפרוסות ולראות בהן את טבעות השנים הנוצרות על גזעי עצים ומעידות על הגיל שבו היה העץ כאשר התחיל להפוך למאובן.
  3. סגולות אנרגטיותכמו כל סוג אחר של אבן, סלע או קריסטל (ולמעשה כל דבר שקיים בעולם), גם עץ מאובן נחשב מקור של אנרגיה עוצמתית. מייחסים לו סגולות של קרקוע לצד גמישות, צמיחה הדרגתית ושאיפה לשמים תוך השתרשות לעומק הקרקע. הוא נחשב למושך מזל טוב ונהוג להשתמש בו גם בטקסים שמאנים. הוא נחשב אידיאלי לליווי תהליכי התפתחות רוחנית ולצורך חיבור לכוח של הטבע.
  4. קריסטלים של עץ מאובן כיום בזכות המשיכה הגוברת לחלקי עצים מאובנים והעניין הגדול בתחום הקריסטלים האנרגטיים, ניתן להשיג גם אבני עץ מאובן מוחלקות קטנות. אלה נקראות גם “קריסטל  PETRIFIED WOOD” ונמכרות בגדלים שונים, גם אם לא ממש נשארה בהן הצורה הטבעית של הגזע.
  5. העצים המאובנים במכתש הגדול (מכתש ירוחם) מי שמטייל במכתש ירוחם יכול לראות גלילי אבן גדולים שנראים כמו גזעי עצים ענקיים מאובנים. אלה למעשה אינם עצים מאובנים, אלא גבישי קוורץ שהתגבשו לצורה שנראית כמו גזע עץ מאובן, שרוע על האדמה ושבור למקטעים. למרות זאת, בגלל המראה המיוחד של הסלעים, שלא קיים בשום מקום אחר בדיוק באותה הצורה, עדיין קיימת מחלוקת בנושא ואולי דווקא כדאי שתגיעו לשם ותחליטו בעצמכם…


התופעה המסקרנת של עצים מאובנים נחשבת קסומה ומושכת במיוחד והיא מפליאה ומדהימה את כל מי שפוגש בה מקרוב. אולי בגלל זה אצלנו בכפר הסלעים, בין הפריטים הכי מעניינים ניתן למצוא את הגזעים המאובנים (האמיתיים לגמרי) שתוכלו למצוא אצלנו בצורתם השלמה או בפרוסות בגדלים שונים.

בואו לכפר

כפר הסלעים מציע מגוון רחב ויוצא דופן של סלעים, מאובנים וקריסטלים, המגיעים מכל רחבי העולם ומיועדים לעיצוב הגינה והבית, למשיכת סגולות אנרגטיות ולהרחבת הלב. בואו לבקר במתחם המכירות שלנו בצומת בילו, או חייגו אלינו למידע נוסף: 08-8592299