אם אתם אוהבים צמחים וחולמים על בית ירוק שמשדר טריות וטבע, הרי שקיר ירוק הוא בדיוק מה שאתם צריכים. מדובר בשיטת שתילה שתאפשר להפוך את ביתכם למשהו חלומי, ססגוני ומרשים ביופיו. לפניכם כל המידע על הקיר הירוק, השימושים שלו וכמובן היתרונות הרבים של הכנסת קיר ירוק לביתכם.

מהו הקיר הירוק?

קיר ירוק הוא טרנד עיצוב ירוק פופולארי ומרשים. מדובר בקיר המכוסה צמחייה. בעזרת שיטת שתילה ייחודית, ניתן לשתול צמחי נוי בצורה אנכית על קירות ביתכם. תוכלו לרכוש את הציוד הנחוץ, לבחור בעצמכם את הצמחים והצבעים שאתם רוצים על הקיר הירוק ולהתחיל במלאכה. תוכלו להכין משטחי תילה רבים, לשתול את תערובת השתילה וליהנות מקירות ירוקים וטריים ברחבי הבית.

את הקיר הירוק ניתן לתלות ברחבי הבית, על כל קיר, עמוד או משטח, תוכלו לשלב את הקיר הירוק בגינה או אפילו במרפסת שלכם. חשוב לציין כי הקיר אינו דורש תחזוקה מיוחדת והוא נגיש גם לאנשים שאינם מבינים בגידול צמחים. כל מה שצריך הוא לבצע מספר הוראות פשוטות וליהנות מקיר צומח ומלבלב אצלכם בבית.

כל היתרונות של הקיר הירוק

  • יתרון חזותי – קיר ירוק הוא תוספת יפה לבית. הקיר הירוק מוסיף את הטריות של הצמחים ואת היופי הטבעי הייחודי לביתכם או לחצר שלכם. תוכלו לשתול תערובות שונות ולהרכיב קירות ירוקים בגוונים שונים ובצורות שונות של צמחים.
  • שכבת בידוד – יתרון חשוב נוסף הוא שהקיר הירוק מספק שכבת בידוד נוספת לבית שתעזור לכם לשמור על החום בבית ולבודד מפני הקור שבחוץ. כך למעשה תחסכו כסף על חימום וקירור הבית מכיוון שהטמפרטורה תישאר קבועה.
  • תחזוקה נוחה – התחזוקה של הקיר הירוק היא תחזוקה קלה מאוד ומלבד התקנה פשוטה והשקיה שיטתית, אין שום דבר מסובך שתיאלצו לעשות. הקיר אינו מטפטף ואינו מהווה כל סכנה לרצפה או לקירות הבית.
  • תענוג וחוויה – יתרון חשוב של הקיר הירוק הוא החוויה הייחודית שהאדם מקבל משתילת הצמחים וגידולם בצורה עצמאית. ההנאה הרבה שביצירת הקיר היא רק חלק מהתענוג מכיוון שאין דבר מהנה יותר מאשר ליהנות מיופי פרי יצירתכם אשר הולך ומתפתח, צומח ומלבלב ומפיץ יופי בכל הבית.