עובדות מפתיעות על אבני דריכה

הידעתם שאבני דריכה הפכו למבוקשות מאוד על ידי גופים ציבוריים ואנשים פרטיים? זה הזמן להכיר המון עובדות מפתיעות, על אבני דריכה שניתן להשיג בארץ.

אבנים מישראל ומחו”ל

בארץ שלנו לא חסרות אבנים. אבל מצד שני, בחו”ל ניתן למצוא סוגי סלעים ואבנים שכמוהן אין בארץ. לכל אזור הגיאולוגיה שלו. לכן, אם אתם עומדים לבחור אבני דריכה, כדאי שתבחנו סוגים מהארץ וגם מחו”ל לפני שתחליטו.

מאילו מדינות מביאים אבני דריכה

ייבוא של אבני דריכה שונות בחו”ל נעשה מכל מיני מדינות, על פי היצע משתנה. לא ניתן לתאר שמות של מדינות מועדפות אך אפשר לציין כי לאחרונה אבנים מקרואטיה הפכו לפופולריות מאוד.

מכניסים צבע לאבני הדריכה

אבני דריכה מגיעות בצבעים טבעיים או מלאכותיים. מפתיע לגלות שלפעמים לטבע ישנה היכולת לצבוע אבנים בצבעים יוצאים מן הכלל. אבנים בצבעים יפים שזוכים לאחרונה להצלחה מרשימה כוללים לדוגמא אבני דריכה בגוונים ירוקים וכן אבנים בגוונים של בורדו. יחד עם זאת, גם הצבע הטבעי נחשב למאוד מבוקש. זה עניין של טעם ולא רק האופנות המשתנות משפיעות.

כן, יש אבני דריכה מבזלת

בזלת היא אחד הסלעים הכי מרשימים שיש. זוהי אבן עם נוכחות, מאוד כהה ומאוד “שורשית”. הבזלת נוצרת עם התפרצותם של הרי געש. לא רבים יודעים, אבל מבזלת ניתן ליצור אבני דריכה נפלאות מאוד. אם צבע כהה ודרמטי אהוב עליכם, זו יכולה להיות בחירה מאוד מעניינת.

אבנים בהשראת הירח

חידוש מאוד מעניין שזוכה לעניין רב הינו סלעים ואבני דריכה שמעוצבים בהשראת הירח. אבנים כאלה מעוצבות במידות שונות, הן בצורת ירח מלא והן בצורה ירח חלקי (חצי ירח).

מהו העובי של אבני דריכה

מסתבר שהרבה מאוד אנשים שאוהבים סלעים ואבנים לעיצוב לא בטוחים לגבי המאפיין של אבני דריכה מבחינת העובי. יש כאלה שסבורים שאבנים כאלה מגיעות בעובי של 2 ס”מ. אחרים סבורים שזה לא יכול להיות והעובי חייב להיות לפחות כפול מזה, אם לא יותר. אפשר לומר שכולם צודקים. אבני הדריכה מגיעות בכל מיני רמות עובי שונות.

למה משמשות אבני טוף