אין ספק שגינה ירוקה עם דשא וצמחייה טיבעית הוא משהו שנעים להתבונן בו. עם זאת, טיפוח של גינה כולל בתוכו כל כך הרבה פעולות, הוא גוזל זמן ומשאבים רבים ולא לכולם יש את הסבלנות לגזום, לרסס ולהשקות באופן שוטף ויומיומי. אז איך בכל זאת אפשר לטפח גינה צבעונית ויפה? דרך אחת לפתור את הבעיה הזו היא להוסיף סלעים לגינה.

סלעים לגינה הם למעשה אבנים במגוון גדלים, צורות וצבעים שמציבים ברחבי השטח לפי איזשהו קו עיצובי מסויים. אבנים אלו תורמות לא רק מבחינה פונקציונלית שכן הן סטטיות ולא דורשות טיפול מרובה, אלא שהן גם יפות מאוד ומוסיפות הרבה נוי וחן טיבעי לגינה.

סלעים לגינה

מהן היתרונות של סלעים לגינה?

חיסכון רב במים– במקום להשקות את הדשא כל יום ולבזבז כמויות אדירות של מים, אפשר פשוט לכסות את האדמה בכמה סלעים כאלה. כך גם נחסוך במים וגם בזמן היקר שיקח לנו לקצוץ ולגזום את הגינה.

אין צורך בריסוס– במקרים רבים בסמוך לתקופת הקיץ- תקופת הרבייה של מרבית המזיקים, יש צורך בהדברה נגד מזיקים של הצמחייה, הדשא, השתילים והפרחים.
המזל הוא, שמזיקים לא יכולים להשתכן ולהתרבות לנו בגינה אם לא נספק להם את התנאים המתאימים לכך ולכן, אם נמנע מגידול צמחייה טבעית, רוב הסיכויים שהם יחפשו מקום אחר להתקבע בו ואנו לא נצטרך לרסס ולעשות שימוש בחומרים כימיים המסכנים אותנו ואת הסביבה אחת לכמה חודשים.

גיוון רב ומעניין–  סלעים לגינה אפשר למצוא מכל וכל; אבנים גדולות וחומות או קטנות וצבעוניות, מחוספסות או חלקות וכו’ וכו’. כל אחד יכול למצוא סלעים שישתלבו בהומוגניות עם הגינה שלו בלי לעשות שינויים דרסטיים כל שהם.

לא יקרים– בניגוד למה שאנשים עלולים לחשוב, סלעים לגינה מגיעים במחיר לכל כיס וכל אחד יכול להרשות לעצמו להוסיף אותם ללא חשש.

כמובן שלא חייבים לעשות שימוש מוחלט רק בסלעים בתוך הגינה. המראה המושלם הוא המשלב בין דשא ירוק ופרחים צבעוניים לבין הסלעים החומים הטיבעיים הנהדרים הללו ששוברים את הנוף הרגיל ומשווים לו ייחודיות יוצאת דופן.

מתחת לסלעים, מומלץ להניח איזושהי יריעת פלסטיק כדי לצמצם גדילה של עשבייה לא רצויה. בכל מקרה, כדאי לקבל ייעוץ מקצועי לגבי השימוש בסלעים הללו.

אנו בסלעים.קום נשמח לייעץ לכם לגבי אבנים לגינה, חלוקי נחל טבעיים, סלעים ועוד. צרו איתנו קשר בהקדם!

Барух Ашкенази и Биньямин Элицур