סלעים לגינה

כשמעצבים גינה בוחרים קודם מהו הקונספט העיצובי שבו תרצו לעצב. לאחר מכן נעזרים באביזרים ואובייקטים שונים כדי לעצב את הגינה. בשנים האחרונות, המודעות הסביבתית למחזור ושימוש בחומרים מהטבע, לצד חיסכון במים ושמירה על סביבה ירוקה, הביאה אדריכלי נוף רבים לעצב גינות מחומרים טבעיים. חלק בלתי נפרד מעיצוב הגינה, בייחוד כשמדובר בגינה ירוקה וטבעית, הם סלעים לגינה.

מוסיפים עניין לגינה

גינה ירוקה ופורחת היא שאיפה של כל אחד כמעט. זהו מקום שנעים להיות בו ולהתבונן בו. כאשר מעצבים גינה חשוב לשים לב לאלמנטים טבעיים שיוסיפו עניין ועומק לגינה. ערוגות פרחים, שביל מאבנים או מדקים, עצי פרי וגם סלעים לגינה, לעיתים עושים את ההבדל מסתם עוד גינה לגינה מושקעת ויפה במיוחד. גינה משובצת בסלעים היא לא רק יפה יותר אלא גם בעלת יתרונות רבים. כל אדריכל נוף כמעט ימליץ לכם על הוספת סלעים בתוך הגינה שלכם. קיימים כל כך הרבה סוגים, גדלים וגוונים של סלעים לגינה, כך שבטוח תמצאו את הסלע או הסלעים שיתמזגו בגינה שלכם בצורה טבעית ויעניקו לה עושר ועניין.

מדוע להוסיף סלעים לגינה?

כדאי להוסיף סלעים דקורטיביים לגינה בשל כמה סיבות:

–          הסלעים לגינה מוסיפים עניין, עומק ועושר לגינה והופכים אותה לגינה מיוחדת והרמונית.

–          פונקציונאליות: אין צורך להזיז, לטפל, לגזום או להשקות. פשוט להניח וזהו. קיים כאן גם חיסכון במים כשמניחים את הסלעים במקום מדשאות או ערוגות פרחים.

–          צורך מינימלי בריסוס נגד חרקים ומזיקים: ריסוס מתחייב רק במקומות בהם קיימת צמחיה טבעית.

–          חיסכון בכסף. הסלעים עצמם אינם יקרים מאד וניתן למצוא מתוך המגוון הרחב הקיים סלעים שגם יתאימו לגינה וגם לכיס שלכם. השימוש בסלעים גם חוסך כסף לטווח הארוך: אין צורך להשתמש בהרבה מים או בגנן.

מה כדאי לדעת לפני שרוכשים

כאמור, השוק מלא במגוון סלעים לגינה : סלעים מקומיים כמו בזלת, סלע גבישי או טוף, או סלעים מהעולם כמו: סלעים אסייאתים, סלע בורדו, סלע גרניט מנוקד ועוד. אפשר לרכוש סלעים לגינה בגדלים שונים וגם בגוונים שונים כך שאפשר להתאים סלעים לכל גינה. לפני שרוכשים כדאי לדעת מה בדיוק רוצים, מה התקציב שלכם, איך מתכוונים להביא את הסלעים אליכם והיכן אתם מעוניינים להניח אותם. כמו כן מומלץ להניח מתחת לסלעים יריעת פלסטיק לצמצום גדילה של עשבים שוטים. בסופו של דבר הכי חשוב שתיהנו מהתוצאה.

קיצורי דרך: