מסלעות לכל מטרה

מסלעות בשטחים טבעיים ופתוחים או בגינות פרטיות משחקות תפקיד חשוב לא פעם. הרבה פעמים הן יחסכו את הצורך לרכוש ריהוט מעוצב או לבנות התקנים במיוחד מבטון קר ומנוכר, ויש להן את היכולת ליצור אווירה חמימה של טבע וארציות. גלו מהם חלק מהשימושים הנפוצים שעושים היום עם סלעים ואבנים בכל הצורות והגדלים.

הטבע מסוגל להציע לנו כל כך הרבה פתרונות יצירתיים, יפים ועם זאת לא יקרים. מדוע לא לנצל את הטוב שבאבנים הנוצרות במשך שנים על גבי שנים ולשלבם בגינה שלנו או בכל אזור שנבחר?

חומרים לבניית מסלעות במתחם המכירות של סלעים.קום

מסלעות- למה הן טובות?

גידור צמחייה ועצים – בעזרת מסלעות ניתן להפריד למעשה בין הצמחים והפרחים לבין שאר הגינה, הדשא או האדמה החשופה. כך יוצרים כמו חממה לצמחים הזקוקים לחום כדי לגדול וצבירה של הנוזלים בשטח המקיף אותם.

מפלים – מפל מים הנשפך על גבי מסלעה הוא אחד הדברים היפים שיש. המסלעה לא חייבת להיות גדולה מאוד אלא יכולה ליצור גם מפל קטן ושקט בפינה מסוימת בגינה.

טרסות, מדרגות ובמות –  מסלעות מהוות מדרגות מצוינות והן עושות זאת בצורה הטבעית ביותר. ניתן בקלות ליצור אזורי ישיבה באמצעותן והבדלי גובה עדינים. בין הטרסות רצוי לשלב גם צמחייה טבעית ודשא ירוק להשלמת המראה.

סביב מאגרי מים –  מסלעה יכולה להקיף מקור מים קטן או גדול, מלאכותי או טבעי ובכך להוסיף לו מימד נוסף.

פותרות בעיות גינה –  מסלעה יכולה להוות פתרון אידאלי לאזורים בהם לא גדלה צמחיה באופן טבעי או שהאדמה שלהם לא פוריה. כמו כן הן מהוות חסכון במים ואין הכרח לטפל ולטפח אותם בצורה עקבית ומתמדת, מה שחוסך גם בזמן וגם בכסף.

מלבד מסלעות, שימוש נוסף ונפוץ נעשה באבני מדרך אותן משלבים למעשה בתוך משטח הדשא על מנת ליצור אזורי דריכה שלא יפגעו בדשא או בצמחייה. אבני מדרך מגיעות בגדלים שונים ובצורות מגוונות ולעתים מספיקות רק כמה בודדות מהן כדי לספק מענה משביע רצון.

בכל הנוגע לסלעים ומסלעות גדולות, יש להיעזר באנשי מקצוע אמינים ומנוסים מאחר ומסלעות שהונחו בצורה לא יציבה מספיק עלולות לסכן את האנשים והחיות באזור. לעתים אף תידרש התערבות של מהנדס בכדי להתאים את המסלעה לתנאי השטח בצורה הבטיחותית ביותר.

לחברת סלעים.קום ניסיון רב בהקמה של מסלעות, שילוב סלעים לגינה, אבנים, חלוקי נחל ועוד. נשמח לקבל את פנייתכם לקבלת יעוץ ופרטים נוספים!