חלוקי נחל מיוחדים

אבנים וסלעים לגינה

מטיילים רבים, או אנשים שגרים ליד מקורות מים מתוקים, נתקלים בהרבה חלוקי נחל – אבנים מעוגלות וחלקות ששהו במים זורמים לאורך זמן רב (שנים) ונשחקו עד לקבלת הצורה המעוגלת והמרקם החלק (בדרך כלל). בדרך כלל נמצאים חלוקי הנחל באזורים של נהרות קדומים, בריכות טבעיות ומקווי מים מתוקים, וכן על יד נחלים ונהרות, והם באים בצבעים רבים ומגוונים, לפי האזור בו הם נמצאים וסוג האבן ממנה הם עשויים. היום ניתן למצוא מכונות העושות במספר שבועות את אותה מלאכה שבעבר היו עושים המים במשך שנים, ובעזרת תכשירים וחומרים שונים מחליקות ומעדנות את האבן עד לקבלת הצורה הסופית של חלוק נחל.

חלוקי נחל לגינה

חלוקי נחל צבעוניים

בעולם כולו ניתן לראות היום יותר ויותר חלוקי נחל המשמשים כקישוט בגינות, פרטיות, בבניינים משותפים ואף בגינות ציבוריות. שילוב של חלוקי נחל לגינה בעיצוב הגינה הכולל, משדרג את מראה הגינה באופן מרהיב, וכן מאפשר חיסכון בעלויות השקיה ואחזקה. בעזרת שילוב נכון בגינה ניתן להגיע למראה מיוחד ויוצא דופן של הגינה. ניתן להשתמש באבנים קטנות כמו גולות או גדולות כסלע קטן, בסקלת צבעים הנעה מלבן וצהבהב, דרך חלוקי נחל כחולים, ירוקים וסגולים, לחומים, אפורים ושחורים, ורודים, ועוד. הוספת חלוקי נחל לגינה יוצרת “שבירה” במראה הגינה, ומוסיפה השפעה מרגיעה לנמצא בגינה.

השימוש בחלוקי נחל בגינה

חלוקי נחל צבעוניות

חלוקי נחל בגוונים ניתן להשתמש בהם גם בצורה מגוונת ביותר. ניתן לרצף איתם משטחים שלמים או שבילים בתוך צמחיה מסוגים שונים, ניתן לתחום איתם אזורים מסוימים, לתחום באמצעותם עצים ושיחים, לשלבם בתוך בריכת נוי או מסביבה, או פשוט להניח אותם בפינה מסוימת שאין בה משהו מעניין אחר ובכך להפיח בה חיים ועניין. ניתן להשתמש בחלוקי נחל לקישוט ונוי גם בתוך הבית, בין אם זה במטבח, בסלון או באמבטיה, בתוך אגרטל, סלסלה ישירות על מדף אבן. בכל מקרה הם ישדרגו את מראה החדר ויוסיפו לו עניין.    פתור את הנוסחה *


    לא רק ליופי

    חלוקי נחל אמנם יפים, אך יש בהם תועלת אף מעבר לכך. החיסכון בעלויות ההשקייה ברור, אך לחלוקי נחל בגינה תפקיד חשוב בשמירה על טמפרטורת הקרקע ועל הלחות המצטברת באדמה ועל ידי כך מגינים על הצמחיה הקרובה אליהם. החיסכון באחזקה טמון בכך שהאבנים הן סטטיות מטבען ודורשות טיפול מינימלי, ללא גיזום, השקיה, שימון או צביעה. בתכנון נכון ניתן להשתמש באבנים למניעת סחף, וכהגנה על מערכת ההשקיה למשל.