בשנים האחרונות אנו רואים יותר אנשים אשר משתמשים בחלוקי אבן לעיצוב הגינה. באמצעות חלוקי הנחל שהם אבנים טבעיות בעלי מראה מיוחד ניתן לעצב את הגינה בהתאם לצרכים האישיים שלכם ולא רק את הגינה אלא גם בריכות נוי, לבצע חיפוי שטחים ציבוריים ופרטיים ועוד. חלוקי הגינה מגיעים בסוגים, צבעים וצורות שונות ומוסיפים רבות לעיצוב.

חלוקי נחל מעוצבים

סוגי חלוקי נחל

חלוקי נחל בגוונים מגיעים בסוגים שונים  ועשויים מאבן בסוגים גולמית ומשויפת בצבעים וצורות שונות על מנת להתאים לצרכים האישיים של כל לקוח. סוגי חלוקי הנחל כוללים: חלוקי נחל שטוחים, דסקיות, פונצ’יטה, גרניט, בורדו, שלג, דובדבנים, פונטש, נילה ואף חלוקי זכוכית. כמו כן לצד חלוקי הנחל ניתן לשלב סלעים מיוחדים, פרטי נוי ואבנים אשר מוסיפים רבות לגינה או לבריכה.

השימושים של חלוקי נחל

עם חלוקי נחל תוכלו לבצע שימושים שונים בין אם זה עיצוב או חיפוי שטחים ציבוריים או פרטיים. חלוקי הנחל מגיעים במגוון צורות, גדלים וצבעים כך שאם יש לכם גינה או בריכת נוי חלוקי הנחל ישתלבו יפה בתחתית ויוסיפו הרבה חן. כמו כן, ניתן לשלב את חלוקי הנחל בתור פריט דקורטיבי בתוך בטון או להניח אותם בקרקע ולעשות עימם ציורים גיאומטריים שיוסיפו לגינה שלכם.

מה היתרונות של חלוקי הנחל

לחלוקי נחל מעוצבים ישנם יתרונות רבים מעבר ליתרונות החיצוניים והאסתטיים שהם גורמים לסביבה. באמצעות חלוקי הנחל ניתן לשמור על טמפרטורת קרקע, למנוע סחף ועל להקל על שמירת מערכת ההשקיה שלכם. כמו כן, ניתן למנוע חלחול וספיגה של מי הגשמים אל הקרקע, ולחסוך בהוצאות האחזקה והטיפול שלהם.

מה ההבדל בין חלוקי הנחל לבין חצץ?

החצץ עשוי מסלעים מרוסקים ובעל מרקם מחוספס לעומתו חלוקי הנחל הם אבנים טבעיות חלקות אשר מגדות הנהר או חוף הים והם עוברים שיוף נוסף לקראת צורתם הסופית בניגוד לחצץ המחוספס והקשה.

חלוקי נחל כחיפוי קרקע

באמצעות חלוקי נחל מעוצבים ניתן לבצע חיפוי קרקע ולעצב גינות וחצרות. חיפוי קרקע באמצעות חלוקי הנחל עוזר לשמור על ניקיון הגינה, מוסיף הרבה צבע לגינה ויופי ואף מצנן את הטמפרטורה של הקרקע ושומר על האדמה והחצץ. כמו כן, באמצעות חיפוי קרקע ניתן למנוע צמיחה של עשבים שוטים וכן צורך בהשקיה. אז אם אתם רוצים חיפוי קרקע לאורך זמן אתם חייבים להשתמש בחלוקי הגינה בתור חיפוי קרקע לגינתכם.