עיצוב הגינה עם חלוקי נחל

יש מישהו שלא מכיר את חלוקי הנחל?

אין אדם שלא מכיר את חלוקי הנחל, גם בטיולים, ליד מקורות מים מתוקים, תתקלו בחלוקי נחל, אבנים קטנות, עגולות וחלקות, שבמשך שנים שוכנות בתוך מים זורמים ובעקבות זאת נשחקו עד שהתקבלה צורתן המעוגלת ומרקמן החלק.

חלוקי נחל צבעוניות

ברוב המקרים נוכל למצוא חלוקי נחל באזורים של בריכות טבעיות, מקווי מים מתוקים ונהרות קדומים וכמובן שעל יד נחלים ונהרות, חלוקי הנחל מגיעים במגוון צבעים, הצבע נקבע לפי האזור בו הם נמצאים וכמובן מסוג האבן שממנה הם עשויים. כיום אפשר למצוא מכונות, שעושות את אותה המלאכה שהמים עושים, ההבדל הוא שלמים התהליך לוקח שנים ולמכונות מספר שבועות, באמצעות תכשירים וחומרים מתאימים, המכונות מחליקות ומעדנות את האבן, עד שהיא מקבלת צורה סופית של חלוק נחל.

חלוקי נחל לעיצוב הגינה
כיום, בכל העולם ניתן לראות חלוקי נחל, אשר משמשים לעיצוב גינות פרטיות, בנינים וכמו כן בגינות ציבוריות. השילוב של חלוקי הנחל בגינה, משדרג את המראה הכללי של הגינה באופן מדהים וכמובן שמבחינה כלכלית השימוש בחלוקי נחל, מאפשר חסכון בעלויות של אחזקה והשקיה. כאשר מעצבים את הגינה בעזרת חלוקי נחל בצורה נכונה, ניתן להפוך את הגינה למראה מיוחד במינו. ניתן להשתמש בכל מני סוגים של חלוקי נחל, אבנים קטנות שנראות ממש כמו גולות או גדולות יותר שמזכירות סלעים קטנים. תוכלו למצוא חלוקי נחל בגוונים רבים וסוגים שונים כגון: חלוקי נחל מאבן חן, חלוקי נחל פונטש ועוד המון סוגים.  בחרו  את הצבע כפי שתרצו על מנת שיתאים לקו העיצובי שבגינה שלכם, תוכלו לבחור צבע צהוב, ירוק, כחול, סגור, אפור, שחור, ורוד ועוד. כאשר מעצבים את הגינה עם חלוקי נחל, ניתן לשבור את המראה של הגינה ולהוסיף לה טאץ’ עיצובי חדש ומרגיע.

שימושים של חלוקי נחל בגינה ובבית
כאשר אתם משתמשים בחלוקי נחל לעיצוב הגינה, תוכלו לעשות בהם שימוש מגוון ביותר. באמצעות חלוקי נחל ניתן לרצף משטחים שלמים או לעומת זאת רק שבילים, ניתן להניח את החלוקים בתוך צמחיה או בתוך אדניות, ניתן לבצע עבודת תחימה של איזורים באמצעות חלוקי הנחל כמו עצים, שיחים, פרחים ובנוסף ניתן לשלב את חלוקי הנחל בתוך בריכות נוי או מחוצה להן או שפשוט תוכלו להניח את חלוקי הנחל באיזור שומם וכעור ולהפיח בו חיים ללא כל מאמץ. חלוקי נחל הם אקססוריז משגע לא רק לגינה, אלא גם בתוך הבית, בכל איזור: מטבח, סלון, אמבטיה, צמחייה, סלסלות או פשוט ישירות על גבי מדף, בכל מצב חלוקי הנחל משדרגים את הסביבה ומוסיפים בה הרבה עניין.

חלוקי נחל לא נועדו רק ליופי
אין ספק שחלוקי נחל הם מאוד יפים ומשדרגים את הסביבה, אך זוהי לא התועלת היחידה שלהם. קודם כל חלוקי נחל חוסכים עלויות השקיה באופן משמעותי  וחסכון בתחזוקה, מכוון שחלוקי נחל הם סטטיים ולא דורשים תחזוקה של גננות, שימון צביעה וכו’, לדוגמא כמו עץ ובנוסף לכך חלוקי הנחל שומרים על טמפרטורת הקרקע ועל הלחות שבאדמה ואמצעות כך מגנים על צמחיה שקרובה אליהם.

בסלעים.קום תוכלו למצוא מגוון סוגים של חלוקי נחל לעיצוב הגינה, בית, גנים ציבוריים וכל מקום אפשרי.

הגיעו אלינו במתחם בילו סנטר, קרית עקרון 

לפרטים נוספים חייגו 08-8592299