מקורם של חלוקי נחל לגינה

חלוקי נחל לגינה מעוצבתרובנו יודעים לזהות חלוקי נחל כאשר אנו רואים אותם, אך לא בהכרח יודעים מהן האבנים המיוחדות הללו שמקשטות את הגינות ומקומות שונים. חלוקי נחל אלו אבנים קטנות וטבעיות שנמצאות בקרקעית הנחל או בקרקעית הים במקומות שונים בעולם. יש להם צורה אופיינית יפיפייה של אבנים מעוגלות וחלקלקות. האבנים מקבלות את צורתן זו ואת הטקסטורה החלקה שלהן בעקבות תהליך של זרימת המים סביבן ועליהן והתנגשותן עם אבנים אחרות
בתחתית הנהר או הנחל, תהליך שמתרחש לאורך שנים רבות ולא בן רגע. פעמים רבות עוברים חלוקי נחל לגינה עוד ליטוש לאחר שנאספים כדי להחליק אותם עוד יותר ולתת להם ברק. לשם כך יש שיטות שונות, אך לא נתייחס אליהן בטקסט זה. זהו התהליך שעוברים חלוקי נחל לגינה, על מגוון סוגיהם. מכל מקום בעולם בו נאסוף חלוקי נחל, נמצא חלוקים שונים, בעלי מראה וצורה אופייניים לאזור ממנו נאספו.

שימושים של חלוקי נחל

חלוקי נחל לגינה מעוצבתכאמור, קיימים חלוקי נחל לגינה במגוון רחב של סוגים של צבעים, טקסטורות, צורות וגדלים. השימוש הנפוץ ביותר בחלוקי נחל לגינה הוא חיפוי קרקע, כאשר שימוש באבנים הרכות והחלקות הללו נותן מראה מרהיב, זורם ונעים לעין. אך השימושים של חלוקי נחל לגינה הם רבים. ניתן לקשט בעזרתן אזורים שונים מחוץ לבית ואף בתוכו, לתחם בעזרתן שבילי הליכה, להגדיר אזורים בחצר, לעצב מסלעות ועוד. בנוסף, ניתן לחסוך כסף רב כאשר במקום לשתול צמחיה מרובה כדי לכסות שטחים בחצר, ניתן להפוך אותה לנעימה הרבה יותר על ידי כיסוי השטחים עם חלוקי נחל לגינה. אזורים אלו יישארו לאורך שנים רבות נעימים, יפים ונקיים וללא כל צורך בתחזוקה, גינון או השקיה.