חלוקי נחל לגינה

כולנו נתקלים בחלוקי נחל כמעט ברמה היומיומית בצורה זו או אחרת, אך לא תמיד אנו יודעים להגדיר אותם ככאלה. מהם חלוקי נחל, מאיפה הם מגיעים אלינו ואיך נוכל לשדרג כל גינה יבשה ומשעממת בעזרתם? גלו כל מה שיש לדעת על האבנים הצבעוניות המופלאות הללו.

מדובר למעשה באבנים קטנות שהגיעו מן הים או מנהרות, נשחקו והוחלקו עם הזמן וההתנגשות המתמדת זו בזו ועם הסלעים והאדמה. לאחר שנאספו, עברו חלוקי הנחל ליטוש והחלקה ברמה מסוימת לקבלת ברק מיוחד, על ידי שימוש במכונה ייחודית או באמצעים אחרים.

יש חלוקי נחל מכל המינים, הגדלים והצבעים. הם מופיעים כמפוספסים, גולמיים וגסים או כחלקים ומבריקים, גדולים יותר או פחות, שטוחים או עגולים, ומשמשים פעמים רבות לנוי ולעיצוב הבית והגינה.

חלוקי נחל- מה ניתן לעשות אתם בגינה

עם האבנים המיוחדות ויוצאות הדופן הללו ניתן לכסות ולחפות על כל שטח. אפשר למשל לגדר באמצעותן אזורי צמחייה ועצים, מקורות מים או סתם להניח אותן בפינה מסוימת בגינה שאין בה צמחייה מעניינת. כמו כן, אפשר בהחלט לעשות איתן גם שימוש פנימי ולהציב אותן בתוך הבית בפינות נוי בסלון, במטבח או אפילו בחדרי האמבטיה והשירותים.

חלוקי נחל מסייעים רבות בשמירה על הלחות והחום המצטברים בקרקע ובכך מגנים על הצמחים והפרחים באזור. זו אמנם נחשבת להתערבות מלאכותית של ידי אדם, אך עם זאת, האבנים הקטנטנות הללו מצליחות לשמר את המראה הטבעי שלהן ועדיין להוסיף קסם רב לכל גינה.

מאחר וחלוקי נחל הם כמובן אבנים סטטיות, הם דורשים התייחסות מינימלית לאחר שהונחו על גבי הקרקע בגינה. אין צורך להשקות או לגזום אותם כמו הצמחייה הסובבת ולכן רבים בוחרים בהם כתחלופה אידאלית לגידול צמחייה טבעית בגינה.

בין חלוקי הנחל הנפוצים שיש היום אפשר למצוא חלוקי נחל כחולים, בורדו, כפתורים, פצפוצים, פונץ’, וניל, גרניט, והרשימה רחוקה מלהסתיים כאן.

על מנת ליצור את המראה המושלם, כדאי לקבל ייעוץ מאיש מקצוע שיגיע להעריך את השטח המדובר. בעזרת סרטי מדידה, הוא ימדוד את האזורים בהם תבקשו להניח את החלוקים ויחד תבחרו חלוקי נחל מיוחדים ומרהיבים לגינה שלכם.

רוצים לשלב מסלעות, סלעים לגינה, או חלוקי נחל לגינה מסביב לבית? הגעתם למקום הנכון! אנו בסלעים.קום מתמחים בהצבת סלעים ומסלעות מכל הסוגים והגדלים לכל אזור או גינה שתבחרו. צרו קשר ואנו נשמח לקבל את פנייתכם ולספק לכם מידע נוסף והצעות מחיר אטרקטיביות.