חלוקי נחל: הם יפים, הם מרהיבים והם מאוד שימושיים

בעונת החורף, נחלי ארצנו מתמלאים מים שזורמים ומשפיעים על הנוף ועל הסביבה. בין היתר, המים הזורמים יוצרים עם הזמן חלוקי נחל מרהיבים. הם כל כך יפים, שאפשר להתייחס אליהם כסוג של קישוט מן הטבע, תכשיט נהדר. חלוק נחל בדרך כלל לא ניצב לבדו. כשמצרפים אליו עוד אחד ועוד אחד, אפשר ליצור שילוב מאוד מיוחד וגם שימושי.

עיצוב הסביבה עם חלוקי הנחל היפים

עיצוב הסביבה באמצעות חלוקי נחל יכול להתבצע בכל מיני מקומות. למשל, ניתן לסמן בעזרתם שבילים בפארקים. אפשר לעצב בעזרתם גינות פרטיות. הן יכולים להתאים לתיחום חניות וליצירת אסתטיקה גבוהה ביישומים אדריכליים. ניתן ליצור חיפויים ושילובים עם עוד סוגים של חומרים, טבעיים או לא טבעיים, עם קירות, גדרות, מעקות. ניתן להציב כמות נאה מהם גם בתחתית של אגם מלאכותי, בתוך מזרקה יפה, ליד בריכת שחיה ועוד ועוד.

אילו סוגי חלוקי נחל טובים לעיצוב הסביבה

מלבד חלוקי נחל טבעיים, ניתן לעצב את הסביבה גם באמצעות אבנים שלוטשו בצורות אחרות, ביד או במכונות. אבנים מוחלקות או חלוקים יפים יכולים להתאים לשימושים שונים, בהתאם לסוג הרצוי. לדוגמא, ניתן לבחור אבנים חלקות בצורה מושלמת, עם החלקה שנוצרה לאורך שנים או אפילו עידנים. ניתן לבחור אבנים שהוחלקו בצורה חלקית ועדיין שמרו על חספוס מסוים. אבנים עגולות אינן היחידות. ניתן גם למצוא אבנים בצורה של דסקיות שונות. מאפיין מאוד משמעותי מלבד גודל האבן או מידת ההחלקה הוא סוג הסלע.

טיפים לבחירה בחלוקי הנחל המתאימים

תוכלו להיעזר בטיפים הללו, אם אתם מתלבטים אילו אבנים יתאימו במיוחד:

  1. החליטו לאיזו מטרה או לאילו יישומים דרושות לכם האבנים המוחלקות.
  2. העריכו את כמות האבנים או את גודל השטח שבו תצטרכו כיסוי של אבנים.
  3. חשבו האם אתם רוצים אבן במראה טבעי וצבע טבעי או שתרצו אבנים שעברו צביעה.
  4. סלעים ואבנים במידות שונות יתאימו ליישומים אסתטיים רצויים, לכל טעם וסגנון. העריכו מהו הסגנון האדריכלי שאתם אוהבים.
  5. במידת הצורך, התייעצו עם איש מקצוע, המתמחה בעיצוב בעזרת אבנים.
  6. סלעים וחלוקי נחל לעיצוב הגינה

חלוקי נחל טיבטיים