אומנים ומעצבים יכולים ליצור חפצי נוי מרהיבים במיוחד, זו עובדה. אבל לכמה מהתוצרים הטבעיים ביותר, אין מתחרים מבחינת הנוי והיופי. ללא ספק, חלוקי נחל הם הקישוט המרהיב של הטבע. חלוקי נחל שדפנותיהם מוחלקים לאורך השנים בתהליך טבעי, על ידי רוח, גשם וזרימת הנחלים, מרבים לשמש כיום גם בעלי בתים וכן מעצבים ואדריכלים. בשורות הבאות נספר על מגוון הדרכים שבהן אפשר להפוך את הקישוט הנאה של הטבע, לפריט שמעצים את העיצוב הסביבתי, גם בבית, בגינה ובכל סביבה שהיא.

חלוקי נחל הם הקישוט המרהיב של הטבע

חלוקי נחל הם הקישוט המרהיב של הטבע – כיצד ניתן להשתמש בחלוקים לעיצוב גינות יפהפיות?

חלוקי נחל יכולים לשמש לצורך עיצוב גינות מרהיבות ומקסימות בשלל שיטות. לדוגמא, ניתן ליצור בעזרתם שבילים, תוך הדגשת שולי השביל לעומת סביבתו הקרובה. ניתן להציב חלוקים תוך יצירת צורות נאות, לצד מדשאה או בתוך מזרקה שבגינה. אם מעצבים בריכת דגים לגינה, ניתן להשתמש בחלוקים צבעוניים ליצירת חזות טבעית והשגת אפקט מעודן ונעים לעין וללב. ניתן אף לרצף אזור מסוים בחלוקים נאים, בחלוקה לפי תצורה דומה או לפי צבעים וגוונים. במידה ובגינה ישנן ערוגות, שיחים או עצים, ניתן להשתמש בחלוקים לצורך תיחום, למשל סביב העצים או בין ערוגות לבין שתילים.

חלוקי נחל גדולים לעיצוב קונספט בחללי פנים

חלוקים לבנים או צבעוניים יכולים להתאים מאוד גם לעיצובי קונספט, בעיצובי פנים, לשיפור עיצוב בדירות, במשרדים, בקליניקות. נוכל להצביע על אין ספור אפשרויות, להלן כמה מרכזיות: אפשר להצמיד חלוקים או סלעים אחרים, על מעקות או למלא בהם מכלים שקופים. הצבה של מיכל זכוכית או פלסטיק שקוף ובתוכם שלל חלוקים צבעוניים מעניקה רושם יוצא מן הכלל. ניתן לעצב חדרי שירותים או מקלחות באמצעות חלוקי נחל נבחרים. ניתן להעמיד אותם על השיש, למלא בהם קערות גדולות, להציב אותם ליד מראות. בעזרת גופי תאורה נבחרים, המטילים אור מיוחד על האבנים האפקט מתעצם, בזכות טקסטורות או צבעים מלהיבים. אבנים יפות יוצרות אווירה מרגיעה, הן משדרגות סביבת עבודה, קליניקה של טיפולים ואף כחיפוי קיר שעולה על השגרתי והמוכר.

אם אתם מחפשים חלוקי נחל מרהיבים לעיצוב הגינה, הגעתם אל המקום הנכון. בכפר הסלעים תוכלו למצוא מבחר רחב מאוד של חלוקי נחל בשלל צבעים, מרקמים וצורות.

בוויז: כפר הסלעים, ביל”ו סנטר, קריית עקרון.