עיצוב גינה ואדריכלות נוף בעיקר מושפעים רבות מסוגים שונים של אבנים וסלעים. אבנים מיוחדות מסוגים ומצבעים שונים מאפשרות עיצובים באופנים רבים. מגוון הצבעים של האבנים הקיימות בטבע הוא גדול ומרתק. ניתן לעצב בעזרתן גינות, אי תנועה, פארקים ברשויות מקומיות וגינות משותפות. אבני החושן על כל צבעיהן המיוחדים, הפכו מזמן לסמל של יופי מבוקש. שמות אבני החושן נשזרות לא פעם בהקשרים של יופי, עיצובים שונים ושמות פרטיים לבני אדם.

מה מסמלים שמות אבני החושן?

עוד מימי קדם בתקופת המקרא אנו רואים זיקה עמוקה בין בני האדם לאבנים מיוחדות. אבני החושן סימלו בתקופת הקדומה אבנים יקרות אשר להן סגולות מסוימות. הייחודיות שבהן היא זו שהובילה כנראה את הכוהנים הגדולים בבית המקדש לענוד שרשרת מיוחדת עם אבני חושן. ישנן 12 אבני חושן כמניין שניים עשר השבטים. כל אבן משויכת ומסמלת שבט אחר. שמות אבני החושן הנן: אודם, פטדה, ברקת, נופך, ספיר, יהלום, לשם, שבו, אחלמה, תרשיש, שוהם וישפה. שבט ראובן – אבן אודם, שבט שמעון – אבן פטדה, שבט לוי – אבן ברקת, שבט יהודה – אבן נופך, שבט יששכר – אבן ספיר, שבט זבולון – אבן יהלום, שבט דן – אבן לשם, שבט נפתלי – אבן שבו, שבט גד – אבן אחלמה, שבט אשר – אבן תרשיש, שבט יוסף (מנשה ואפרים) – אבן שוהם, שבט בנימין – אבן ישפה. אבני החושן מסמלים את הזיקה העמוקה של עם ישראל לאדמתו ואחדות השבטים בעם היא זאת המייחדת ומחזיקה אותו.

שמות אבני החושן והשוני שבהם

ישנן אבני חושן עם שמות שונים ומוכרים לאותה האבן. יש את השם המוכר בספרות ואת השמות שאנו מכנים אותן. שמות אבני החושן לדוגמה הן: אבן פטדה היא למעשה אבן טופז מבריקה בגווני צהוב וירוק. אבן ברקת מכונה גם אמרלד וצבעה ירקרק אטום. אבן נופך היא אבן טורקיז וצבעה טורקיז מרהיב ומשגע. אחלמה היא אבן אמטיס בצבע סגול מבריק המזכיר זכוכית. אבן ישפה היא אבן האופל הידועה והדהימה ביופייה. היופי המרהיב של האבנים המיוחדות הללו נראה נהדר בעיצוב הגינה. נסו לדמיין את אבני החושן מסביב למזרקת מים אשר דרך המים ניתן לראות את ההשתקפות של כל גווני אבני החושן. ניתן לשלב את העיצוב של הגינה עם צמחיה ותכנון שבילים עם חלוקי נחל בגוונים ובכך ליצוק מראה מיוחד לגינה עם משמעות היסטורית.

נשמח לייעץ לכם כיצד לעצב את הגינה עם אבני החושן חייגו אלינו: 08-8592299 או השאירו פרטיםפתור את הנוסחה *