על סלעים, אבנים ומה שביניהם

סלעים קיימים מאז ומעולם. הם אלו המרכיבים את כדור הארץ שלנו וחשיבותם עבורנו התפתחה הרבה מעבר לכך יותר ויותר עם השנים והטכנולוגיה ההולכת ותופסת תאוצה. תמיד תהיתם אלו סוגי אבנים וסלעים יש וכיצד הם יכולים לתרום לכם לשימוש אישי, לבית או לגינה?

נהוג לחלק סלעים ל-3 קבוצות: סלעי יסוד, סלעי משקע וסלעים מותמרים. כל סוג למעשה נוצר בצורה שונה, כאשר סלעי היסוד הם הקדומים ביותר שנוצרו בין היתר על ידי התקררות של לבה, סלעי המשקע הם בעצם תהליך של סחף וכדומה שעברו סלעי היסוד (גלגול שלהם, ניתן לומר) אך גם כאלה שנוצרו כתוצאה משקיעה של חומרים אורגניים מסויימים כמו שרידי בעלי חיים זעירים החיים במים וכו’. הסלעים המותמרים, כשמם כן הוא- אלו סלעים שעברו שינוי כלשהו ובשל כך שינו את צורתם המקורית.

 סלעים ואבנים בכפר הסלעים

סלעים ואבנים לשירותך

כמובן שסלעים לא מופיעים מול עינינו רק כגבישים ענקיים וגסים בטבע הפראי. ידי האדם המוכשרות מצאו דרך לשלב את הסלעים הטבעיים הללו גם באזורי המחייה הפרטיים שלנו ועם הטכנולוגיה ההולכת ומתפתחת, ניתן לעשות היום דברים מדהימים ושימושיים עד מאוד באמצעות מסלעות, סלעים, אבנים וכדומה.

למעשה, כמעט כל סוג של סלע מסוגל כיום לעבור תהליכי עיבוד, ליטוש והברקה משוכללים ביותר, ועל ידי כך ניתן לשנות את צורתו המקורית ממש ללא הכר ולפסל ולעצב אותו ככל העולה על הדמיון.

ניתן למצוא היום סלעי נוי מופלאים בגדלים ועיצובים שונים ולהציבם בכל גינה. מסלעות נהפכו פופולאריות עם השנים וכיום נפוצות מאוד הן בחצרות פרטיות והן בחללים פתוחים ציבוריים.

שימוש נוסף ונפוץ שעושים עם סלעים הוא למשל מצבות. מצבה סלעית מרשימה היא דרך ייחודית ביותר להנציח זיכרון אהוב שנפטר וברוב המקרים מדובר באבנים טבעיות שפוסלו בדרכים יצירתיות ומקצועיות ביותר.

לא רק לסלעים יש תפקיד בעיצוב הגינות שלנו, אלא גם לאבנים קטנות וחלוקי נחל. כלומר שלא חייבים להציב פסל סלעי גרנדיוזי שיתפוס שטח רב מהחצר. אפשר בהחלט להסתפק בכמה חלוקי נחל או אבני חן לצורך יצירת גדרות קטנות וחציצה בין אזורים שונים בחלל, כקישוט אטרקטיבי בפינה כלשהי או אפילו בתוך הבית בחדרים השונים.

רוצים לשמוע עוד על אבנים וסלעים? לא בטוחים אם הגינה שלכם מתאימה לשילוב סלע מיוחד ומעוצב בתוכה? אנו בסלעים.קום נעמוד לשירותכם בכל שאלה או בקשה. אתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת פרטים נוספים והצעות מחיר!