חיפוי קרקע בגינה נחשב לתוספת מאוד אסתטית המוסיפה אופי מיוחד לגינה לצד יתרונות נוספים. עם זאת, לא כולם מכירים את היתרונות המלאים של חיפוי קרקע איכותי לגינה וגם את מגוון החומרים העצום שיכול להתאים לצורך זה. אז ממה אפשר לעשות חיפוי קרקע לגינה ולמה זה כל כך מומלץ?

עם מה מומלץ לחפות את הקרקע בגינה?

היתרונות של חיפוי קרקע בגינה

נוסף על הערך האסתטי של חיפוי קרקע בגינה, יש לו גם ערך מעשי לגמרי – חיפוי קרקע מעל ערוגות הצמחים מונע התאדות מהירה של מים בימים חמים.

כך החיפוי מסייע לצמצם בצריכת המים של הגינה ושומר על הלחות באדמה לטובת הצמחים.

אך חיפוי קרקע מתאים גם למקומות שאין בהם צמחים, כמו השבילים בגינה למשל. שם חיפוי קרקע יכול להחליף את אבני הדריכה בכך שהוא מספק שביל הליכה יבש ונוח בימים גשומים וגם שומר על צורת השביל מסודרת ויפה.

חיפוי קרקע יכול במקרים מסוימים גם למנוע צמיחת עשבים בין הצמחים, אם מניחים אותו מעל פלריג – אריג סינטטי מונע צמיחת עשבים בגינה.

אם משתמשים בחיפוי קרקע מחומר מתכלה, כמו גזם עץ, מתקבל חיפוי קרקע בעל אורך חיים קצר יחסית, אשר נרקב עם הזמן באופן טבעי והופך לדשן עבור הצמחים.

אך אם תרצו דווקא חיפוי קרקע עמיד לטווח ארוך מאוד, יש לנו כמה וכמה הצעות לא רעות בכלל עבורכם.

סוגים של חיפוי קרקע לגינה ואיך לבחור ביניהם?

בחירת חיפוי קרקע צריכה להתאים לצרכים שבגללם אתם מחפים את הקרקע. למשל – האם הוא מיועד לצורך אסתטי או גם לצמצום התאדות מים מהקרקע? האם אתם מחפשים חיפוי לשבילים או לערוגות?

בנוסף, קיים עניין העיצוב. חיפויים שונים מגיעים בצבעים, גדלים וצורות שונות, אותם אפשר להתאים לסגנון העיצוב של הגינה:

# גרנוליט חלוקי נחל קטנים, במגוון אינסופי של צבעים ורמות שקיפות. משמשים לעיתים לשיבוץ בתוך בטון. חלוקי גרנוליט בכפר הסלעים מגיעים במגוון אינסופי של צבעים, צורות, חומרים ורמות שקיפות שונות. מתאימים לחיפוי שבילים, שיבוץ בבטון ופיזור על הקרקע.

# גרניט גרוסה או בזלת גרוסה שבבים קטנים של סלע טבעי אפור ועמיד במיוחד, מתאימים לחיפוי שטחים נרחבים בחומר גלם בעל עמידות וחוזק יוצא דופן.

# חלוקי נחלבכפר הסלעים תמצאו חלוקי נחל לבנים, שחורים או צבעוניים בכל הגדלים, לצורך יצירת מגוון סוגי חיפויים בהתאמה לסגנונות עיצוב שונים, בסגנון אמנותי או קלאסי לבחירתכם.

# שברי רעפיםחיפוי קרקע יפה במיוחד, מרעפי חרסית שבורים, מתאים בעיקר לחיפוי שטחי קרקע וגינון.

# חלוקית שומשומיתחלוקי נחל זעירים, נעימים לדריכה ברגליים יחפות, מתאימים לחיפוי שבילים ושטחי קרקע, מאפשרים מגוון עיצובים לגינה במראה מטופח ומושקע.

כפר הסלעים – הבית של הסלעים והאבנים בישראל, מזמין אתכם לביקור במתחם המכירות בצומת בילו להתרשם ממגוון אינסופי של אבנים, חיפויים וסלעים לעיצוב הגינה. בואו לבקר!