השימוש העיקר של אבני חן הוא לשיבוץ בתכשיטים וחפצי נוי יקרים, אך קיימים סוגים רבים של אבני חן, ברמות שונות של יוקרה, בגוונים שונים וברמות שונות של איכות, אבני חן טבעיות לצד אבני חן מלאכותיות וגם לא מעט זיופים שקיימים בשוק כדי להרוויח הרבה על אבן חן בעלת ערך כספי נמוך.

אז איך בוחרים אבני חן לשיבוץ ומה כדאי לדעת לפני שמתחילים?

מה חשוב לדעת לפניי רכישת אבני חן לשיבוץ?

אבני חן לשיבוץ – רמות שונות של יוקרה

אבני חן נקראות גם אבנים יקרות, אם כי קיימות גם אבני חן חצי יקרות, המכונות לעיתים קרובות גם “קריסטלים”.

במשפחה הגדולה הזו של אבני חן חצי יקרות, או קריסטלים לשיבוץ, אפשר למנות סוגים רבים ואהובים של אבני חן, בתוכם – רוז קוורץ, אוניקס, אופל, לאפיס, סיטרין, אגת, אמטיסט, מונסטון ועוד רבות אחרות.

במשפחת האבנים היקרות ניתן למנות את היהלומים, אבני רובי (אודם) אבני ספיר ואבני ברקת.

לרוב מקובל לשבץ את אבני החן היקרות והנדירות ביותר בתכשיטים בלבד, או כתרים של מלכים ואילו את אבני החן הפשוטות והנפוצות יותר, ניתן לשבץ גם במוצרי עיצוב לבית כמו מוביילים, מפלים, מזרקות מים ותכשיטים.

אבני חן לשיבוץ – החשיבות של בחירה נכונה 

כאשר בוחרים אבני חן לשיבוץ בתכשיטים, חשוב לדעת שאתם בוחרים את האבן המדויקת שאתם מחפשים ולא מקבלים בטעות אבן אחרת, חיקוי של האבן המקורית או זיוף.

ראשית בגלל המחיר – מחיר אבני חן יקרות הוא גבוה מאוד ולכן חשוב לוודא שאתם מקבלים תמורה מדויקת ונכונה למה ששילמתם.

שנית, אם אתם משבצים אבני חן בתכשיטים בגלל הסגולות המיוחסות להן, חשוב לוודא שאתם מקבלים את האבן שאתם מחפשים, כדי לקבל את התכונות האנרגטיות המדויקות

אם הסיבה לחיפוש אחר אבן לשיבוץ בתכשיט היא אסתטית לחלוטין, כלומר מה שחשוב לכם זה הנראות של האבן והצבע שלה, יותר מאשר הערך הכספי או האנרגטי שלה – אפשר בהחלט להסתפק במראה עיניים ולבחור את האבן שנראית לכם הכי יפה.

הדרך הכי טובה לבחור אבנים לשיבוץ

הדרך הבטוחה מכולן לבחור אבנים לשיבוץ היא על ידי בחירה של ספק האבנים שלכם. 

בחירת ספק אמין ומקצועי שעומד מאחורי המוצרים שלו ויש לו מוניטין של איכות, יספק לכם אבני חן איכותיות, מקוריות ומדויקות לצרכים שלכם.

ספק אמין יכול לתת לכם את הביטחון והידיעה שאתם משלמים רק עבור מה שאתם מקבלים ושאתם מקבלים בדיוק את מה שרציתם.

לסיכום, זיהוי מדויק של אבני חן יכול להתבצע רק על ידי אנשי מקצוע ומומחים. לכן חשוב לרכוש אותן רק אצל ספק שאתם יכולים לסמוך עליו! כפר הסלעים – הבית של האבנים והסלעים בישראל – מזמין אתכם לבקר במתחם המכירות בצומת בילו ולראות בעצמכם את המגוון הגדול ביותר בישראל של אבני חן ואבנים מכל הסוגים. בואו לבקר!